Страхові компанії підвищують вартість послуг на 20-30%

Страховые компании повышают стоимость услуг на 20-30%

19.08.2014

За перші шість місяців поточного року страховики залучили від клієнтів 1,15 млрд грн премій по ОСАГО, що на 6% менше, ніж за аналогічний період минулого року. У бюро стверджують, що більшість страховиків все ж підняли ціни на свої послуги на 20-30%, а зниження премій пояснюється припиненням роботи компаній в Донецькій і Луганській областях. Про це повідомили в Моторному (транспортному) страховому бюро України (МТСБУ).
Також наголошується, що при цьому кількість укладених договорів скоротилося на 8,6% - до 4 млн.

При цьому виплати по ОСАГО продовжили рости. За перше півріччя страховики виплатили потерпілим 485,9 млн грн, що на 4,6% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Всього було врегульовано 54,3 тис. страхових випадків (+1,9%).

Змінити тенденцію до зниження обсягу залучених премій не змогла навіть рекомендація МТСБУ відмовитися від мінімальних коефіцієнтів при розрахунку тарифів ОСАЦВ. Наприклад, якщо для Києва діапазон коефіцієнта К2 (місце реєстрації транспортного засобу) становив 3,2-4,8, то з 1 червня МТСБУ рекомендувало встановити нижню межу на рівні 4,2. Для міст - сателітів Києва коефіцієнт запропоновано підвищити з 1 до 2,2. В інших населених пунктах мінімальне значення К2 зросла приблизно на 30%. На 30-50% вищі коефіцієнти К3 (сфера використання транспортного засобу) і К4, який залежить від водійського стажу осіб, допущених до управління автомобілем. Рекомендувалося зменшити з 50% до 20% максимальну знижку за беззбиткову їзду. За оцінками МТСБУ, вартість ОСАЦВ повинна була зрости в середньому на 30-50%.

За даними МТСБУ, завдяки підвищенню коефіцієнтів середній розмір платежу виріс. Якщо в січні-травні середня вартість поліса становила 277,3 грн, то у січні-червні - 287,2 грн. При цьому в червні поліс коштував в середньому 352,2 грн. "Більшість компаній все ж таки прислухалися до рекомендацій бюро і відмовилися від мінімальних коефіцієнтів при розрахунку тарифів. Були деякі збої на початку червня, коли рекомендація тільки вступила в силу: не всі компанії встигли розповсюдити цю інформацію серед своїх продавців", - говорить президент МТСБУ Наталія Гудима. "Червень - це останній місяць кварталу, відповідно, прийняті зміни ще не встигли відбитися на загальній статистиці за півріччя", - пояснює начальник відділу андеррайтингу транспортних ризиків СК "Allianz Україна" Олександр Яременко.

У той же час в МТСБУ відзначають, що деякі страховики свідомо продовжують використовувати мінімальні коефіцієнти. "Я знаю, що є компанії, які працюють на класичному агентському винагороду, тому вони готові збільшити відрахування до фондів МТСБУ, але зберегти своїх клієнтів і навіть залучити нових за рахунок тих СК, хто підняв вартість своїх послуг", - зазначила заступник голови комітету з управління ризиками МТСБУ Людмила Білошицька. За даними МТСБУ, тим страховикам, які продовжать застосовувати мінімальні коефіцієнти, доведеться збільшити відрахування до Фонду захисту потерпілих МТСБУ на 20%.

Основною причиною зниження обсягу премій є припинення роботи більшості страховиків на сході України, де ведуться військові дії, вважають експерти...