Аграрний страховий Пул України заручився міжнародною підтримкою

Аграрний страховий Пул України заручився міжнародною підтримкою

13.03.2014

Учасниками конгресу стали провідні перестрахові і страхові компанії, представники державних структур, міжнародні консультанти та фахівці з управління ризиками у сільському господарстві з понад 40 країн світу.

Україну на заході представили: член національної комісії, що здійснює державне регулювання ринків фінансових послуг Віктор Берлін, генеральний директор Аграрного страхового Пулу України (АСПУ) Віталій Самарський, Керівник Програми Міжнародної фінансової корпорації (IFC) «Розвиток агрострахування та агрофінансування в Україні» Гарі Роше, а також представники консультаційних і сервісних компаній.

В рамках заходу учасники презентували досвід впровадження інновацій в агрострахуванні, тенденції в економіці світового сільського господарства та ін Особливу увагу конгресменів викликала доповідь представника АСПУ про стан ринку агрострахування в Україні та країнах СНД. Збалансована збитковість ринку агрострахування, злагоджена робота держрегулятора і страхових компаній, зокрема, компаній-учасників Пулу з координації страхових програм для Аграрного Фонду та ДПЗКУ, викликали схвалення ключових світових експертів в агрострахуванні.

Президент Міжнародної Асоціації Агростраховиків Курт Вайнбергер у своєму виступі назвав український ринок страхування динамічним і перспективним. При цьому він дав добру оцінку роботі Пулу, підкресливши, що така позитивна динаміка стала можливою завдяки злагодженій взаємодії агрострахового об'єднання з держрегулятором за підтримки Проекту IFC «Розвиток агрострахування в Україні».

За підсумками XXXII Конгресу Аграрний страховий Пул України був прийнятий до Міжнародної асоціації страховиків агропромислового виробництва.

Пан Самарський зазначив наступне: «Ми раді, що результати роботи Аграрного страхового Пулу за такий короткий період часу його діяльності, були визнані міжнародним професійним співтовариством. Прийняття Аграрного страхового пулу до Міжнародної асоціації страховиків агропромислового виробництва є стимулом для нас продовжувати працювати злагоджено та ефективно. Це надихає нас впроваджувати передовий світовий досвід в роботу і мати можливість представити Україну на ХХХІІІ Конгресі через два роки, як країну, яка досягла найкращих результатів розвитку системи агрострахування на пострадянському просторі.»

«Приємно, що учасники конгресу звернули увагу на позитивні зміни в розвитку ринку агрострахування в нашій державі, – поділився враженнями про захід Віктор Берлін. – Прозорість і динамічність процесів агрострахування в Україні дозволяє залучити додаткові перестрахувальні обсяги по більш низьким тарифним ставкам, що додає стабільності страхових програмах і є важливим імпульсом до розвитку агрострахування в Україні».

Керівник проекту IFC «Розвиток Агрострахування в Україні» Гарі Роше дав позитивну оцінку ролі державного регулятора – Нацкомфінпослуг в агрострахового діяльності в Україні. «Присутність на Конгресі представника держрегулятора свідчить про увагу і підтримку державних структур сегмента агрострахування в Україні. Ефективну взаємодію всіх учасників ринку агрострахування, а саме держави, страхового співтовариства і агровиробників, сприяє стабілізації і структурування ринку, а також розвитку страхових програм у сільському господарстві на роки вперед. На мій погляд, ступінь довіри перестраховиків до розвитку національних програм з управління ризиками у сільському господарстві помітно зростає. Перестраховики бачать великий потенціал в збільшенні обсягів ринку агрострахування та позитивно оцінюють роль стандартизації процесів роботи об'єднання страховиків «Аграрний страховий Пул».

В ході конгресу представники Нацкомфінпослуг та Аграрного страхового Пулу України, за активної підтримки IFC, провели робочі зустрічі, за результатами яких були налагоджені контакти для подальшого ефективного співробітництва між АСПУ та учасниками міжнародного агрострахового та перестрахового спільноти – Partner Re, Swiss Re, Munich Re, Polish Re, Hannover Re, а також з провідними перестраховими брокерами – AON, Bruno Sforni та ін. Представники зарубіжних компаній високо оцінили ефективність співпраці Нацкомфінпослуг та Аграрного страхового Пулу з IFC, зазначивши злагоджену роботу з розвитку агрострахування в Україні, а також висловили бажання надати допомогу у подальшому розвитку роботи Пулу і ринку агрострахування України в цілому.

Інформація про діяльність страхових компаній - членів Аграрного страхового Пулу в 2012-2013 рр.:

В період осінь 2012 р. – весна 2013 р. страхові компанії – члени Аграрного страхового Пулу уклали 982 договору страхування урожаю зернових і технічних культур. Сума відповідальності страховиків склав 3,2 мільярда гривень, при цьому сума зібраних страхових премій склала понад 100 мільйонів гривень. Урожай сільськогосподарських культур був застрахований на загальній площі понад 486 тисяч гектарів. Станом на 01.09.2013 р. страхові компанії вже виплатили відшкодування в загальній сумі 7,9 мільйона гривень. Причиною незначних виплат у 2013 році стали сприятливі погодні умови. Ризикові події фіксувалися переважно в південних регіонах України (Херсонська, Миколаївська, Запорізька області та АР Крим). Основною причиною недобору врожаю стала весняна посуха (недостатня кількість опадів), яка спостерігалася у вищезгаданих регіонах у квітні-травні поточного року.